صدرا لیزر

Bendingخم‌کاری

خم‌کاری ورق‌های فلزی دارای روش‌های گوناگونی است که با توجه به مواردی چون جنس ورق، ضخامت آن، طرح مورد نظر برای خم کردن و میزان خمش، روش مورد نظر انتخاب می‌شود. همچنین با توجه به جنس ورق فلزی مشخص می‌شود که خم‌کاری ورق‌های فلزی به صورت گرم اجرا شود یا به صورت سرد و در دمای پایین انجام گردد. اگر ورق فلزی مقدار کربنی بیش از 1.2 درصد داشته باشند، قابلیت خم‌کاری این ورق‌ها کاهش یافته و برای خم کردن، باید ابتدا آنها را گرم نمود. معمولا ورق‌های غیر آهنی را به جز ورق روی و ورق آلومینیوم در حالت سرد خم‌کاری می‌کنند. در اکثر موارد در طی عملیات خم‌کاری ضخامت ورق تغییری نمی کند. البته به دلیل کشش ایجاد شده هنگام خم‌کاری ممکن است در پاره‌ای از موارد ضخامت قسمتی از ورق فلزی تغییر نماید. در خم‌کاری ورق فلزی، ممکن است در اثر بی‌دقتی، ورق چین‌خوردگی یا ترک‌خوردگی پیدا کند. بنابراین محاسبه دقیق مقدار فشار وارد شده با در نظر گرفتن ضخامت ورق و شکل مورد نظر خمش، قبل از خم‌کاری ، ضروری است و از بروز اشتباهات جلوگیری خواهد کرد.
خم‌کاری توسط دستگاه‌های خم دستی و یا از طریق دستگاه‌های خم بریک و یا ابزارهای مشابه انجام می‌شود. صنایع فلزی مدرن معمولا از دستگاه‌های خم بریک استفاده می‌کنند که به دلیل دارا بودن قرارهای عقبی تحت کنترل CNC، می‌توانند به قرار گیری دقیق خطوط خم در موقعیت صحیح زیر ابزار کمک کنند. همچنین نرم‌افزارهای تخصصی طراحی و نقشه‌کشی آفلاین نیز به کنترل اتوماتیک خم‌کاری بدون درز و دقیق کمک می‌کند.

فرم سفارش خدمات خمکاری Order form

باتشکر از اعتماد شما به مجموعه صدرا لیزر
جهت اطلاع از قیمت انواع خدمات خمکاری و ماشین کاری و پرسکاری و همچنین ثبت سفارش، لطفا با تکمیل فرم زیر شروع کنید.

  خم‌کاری در مجموعه صدرا لیزر Goals

  مجموعه صدرالیزر با جدیدترین و مدرن‌ترین خم پرس بریک اتوماتیک مدل 2017، 4 متری 225 تن با كنترل 7 محور همزمان، ساخت شرکت سوییسی بیسترونیک، قابلیت تولید قطعات بسیار پیچیده و حساس را دارا می‌باشد.
  مشخصات اصلی ماشین ما توانایی ورق‌کاری فلزات تا 4 متر طول و با حداکثر 225 تن نیرو به صورت هیدرولیک و بسیار سریع است. قرار‌های دستگاه قابلیت تنظیم سریع، اتوماتیک و بسیار سریع داشته که برای خم کردن تمام قطعات از کوچک تا بزرگ مناسب است.
  کیفیت در همه مواردی که ما انجام می‌دهیم، مهم است، بنابراین در اختیار داشتن فن‌آوری‌های جدید که باعث ارتقای کیفیت می‌شود یک گام منطقی است. سرمایه گذاری در این حوزه باعث شده که با نیازهای مشتری‌هایمان هماهنگ بوده و با توانایی خم‌کاری ورق‌های فلزی تا طول 4000 میلیمتر، از بسیاری از هم رده‌های خود به مراتب جلوتر باشیم.
  کنترل تمام لمسی ByVision با امکان شبیه‌سازی سه‌بعدی، سهولت، دقت، و تکرارپذیری بی‌مانندی در خم‌کاری انواع ورق‌ها فراهم می‌آورد. سیستم Hydraulic Crowning تمام اتوماتیک، این قابلیت را به دستگاه می‌دهد تا خم‌های طول بلند را با تغییر در انحنای ماتریس، بدون کوچکترین اعوجاج و خطا در تمامی طول خم با دقت بسیار خوبی به دست آورد.
  فیلم فوق دستگاه در حال خم‌کاری یک قطعه ورق‌کاری معمولی نشان می‌دهد. تمام برنامه‌های CNC را می‌توان در کنترلر بایویژن دستگاه یا نرم افزار بایسافت ایجاد کرد و به طور مستقیم در سرور سیستم ذخیره نمود. این به ما اجازه می‌دهد که برنامه‌ها را برای تولیدات آینده بتوانیم مجددا بازخوانی کنیم. اگر یک سری تولید تعداد بالا از یک محصول ورق‌کاری مجددا فراخوانی شود، نقشه‌های قبلی با تکرارپذیری قابل قبولی قابل تولید است.
  دستگاه پرس بریک اتوماتیک، اساسا هر دو ابزار خم را کنترل می‌کند تا با قرار گرفتن در یکدیگر یک قطعه فلز خم شوند. ابزار بالا به طور سنتی یک تیغه V شکل یا سنبه، و ابزار پایین یک بلوک V شکل است و یا ماتریس نام دارد. هر زاویه خم مورد نظر، با افزایش مقدار تداخل سنبه در ماتریس و با مدل خم شدن هوایی (air bending)، تا حداقل می‌تواند زاویه خم داخلی 30 درجه را به دست دهد. اگر یک زاویه داخلی مورد نیاز تنگتر از این مد نظر باشد، ما از یک ابزار صاف کردن برای تا کردن دو طرف خم کردن برای ایجاد یک لبه ایمن یا لب برگردان استفاده می‌کنیم. طول لبه خم به وسیله یک جفت قرار CNC در پشت دستگاه کنترل می‌شود؛ به طوری که هرچه قرارها عقبتر قرار گیرد، لبه خم بلندتر خواهد بود. ما طیف وسیعی از ابزارهای مختلف را با توجه به ضخامت‌های مختلف مواد و برای رسیدن به شعاع‌های مختلف خم در اختیار داریم.