قطعات یدکی دستگاه لیزر کدامند؟ مهمترین قطعات یدکی دستگاه لیزر کدامند؟ گران قیمت ترین قطعه دستگاه لیزر کدام است؟ کدام قطعات دستگاه لیزر جز قطعه مصرفی محسوب می شود و چرا؟ قیمت قطعات یدکی دستگاه لیزر چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ نحوه نگهداری از قطعات لیزر چگونه است؟ و بسیاری سوالات دیگر در مورد قطعات یدکی دستگاه لیزر که با هم در همین مقاله مورد مطالعه قرار می دهیم. اگر سوالی در مورد قطعات یدکی دستگاه لیزر دارید با ما همراه باشید تا با تمام قطعات دستگاه لیزر آشنا شوید ما راهنمای شما در انتخاب قطعه مورد نظرتان هستیم.

آشنایی با قطعات دستگاه لیزر:

در این قسمت از مقاله شما را با مهمترین قطعات دستگاه برش لیزر بیشتر آشنا می کنیم. همچنین نحوه نگهداری از هر یک از قطعات دستگاه برش لیزر را به طور مختصر برای شما می گوییم:

آشنایی با آینه دستگاه لیزر:

آینه های دستگاه حکاکی و برش لیزر یکی از قطعات مصرفی و البته ارزان قیمت محسوب می شود. دستگاه لیزر دارای سه آینه می باشد. که یکی در قسمت روبروی تیوب لیزر، دیگری در ابتدای دستگاه لیزر و آینه سوم نیز در کنار عدسی می باشد. که وظیفه آن ها نیز هدایت نور تیوب لیزر به عدسی دستگاه حکاکی و برش لیزر می باشد. آینه ها را باید هر روز و یا حداکثر هفته ای یک مرتبه (با توجه به اینکه میزان مصرف شما چقدر می باشد.) با استفاده از پد الکلی تمیز کنید.

آشنایی با عدسی دستگاه لیزر:

دستگاه لیزر دارای یک عدد عدسی می باشد. عدسی وظیفه جمع کردن پرتو لیزر در یک نقطه را بر عهده دارد. عدسی لیزر با کمک آینه ها نور را تیوب لیزر دریافت می کند و با استفاده از هد دستگاه لیزر عملیات حکاکی و یا برش متریال را انجام می دهد. عدسی نیز یکی دیگر قطعات دستگاه لیزر می باشد که نسبتا ارزان قیمت می باشد. اما بسیار شکننده است.

آشنایی با تیوب دستگاه لیزر:

تیوب یکی از مهمترین قطعات دستگاه لیزر می باشد. تیوب لیزر گران ترین قطعه دستگاه لیزر است. البته جز قطعات مصرفی نیز محسوب می شود. تیوب لیزر مهمترین عامل در نحوه قیمت گذاری دستگاه لیزر می باشد. تیوب ها بر اساس ساعت مصرفی که دارند عمر می کنند. البته تیوب لیزر قابل شارژ نیز می باشد. برای اینکه بتوانید به درستی از تیوب دستگاه لیزر خود نگهداری کنید و بر عمر تیوب خود بیفزایید باید در استفاده از آن بیشتر دقت کنید. قبل از هر چیز باید دقت داشته باشید که تیوب دستگاه به درستی تنظیم شده باشد و به راحتی پرتو لیزر را به سمت آینه ها پرتاب کند. در صورتی که تیوب و آینه ها و همچنین عدسی دستگاه حکاکی و برش لیزر تنظیم نباشد شما باید از قدرت بیشتر تیوب استفاده کنید. هر چه از قدرت بیشتر تیوب استفاده کنید از عمر دستگاه لیزر شما نیز کم می شود. که در نهایت باعث تمام شدن عمر تیوب لیزر شما می شود.

 

آشنایی با محورهای دستگاه لیزر:

دستگاه لیزر با توجه مدلی که دارند دارای دو یا سه محور می باشند. محور X و محور Y که در تمامی دستگاه ها مشترک می باشد. این محورها وظیفه چپ و راست کردن هد دستگاه لیزر را بر عهده دارند. محور Z که برای تنظیم ارتفاع میز دستگاه لیزر است فقط برای دستگاه های لیزر با میز متحرک مورد استفاده قرار می گیرد. محور ها باید با استفاده از صابون جامد روان و تمیز شوند تا هد دستگاه لیزر بتواند به راحتی بر روی آن حرکت کند.

آشنایی با چیلر دستگاه لیزر:

چیلر یکی از مهمترین قطعات یدکی دستگاه لیزر می باشد. چیلر وظیفه خنک کردن سایر قطعات دستگاه لیزر را برعهده دارد. چیلر دستگاه حکاکی و برش لیزر دارای سر و صدای زیادی است. برخی افراد با استفاده از خرطومی های بسیار بلند چیلر را به بالای پشت بام هدایت می کنند. تا اینگونه از گوش و شنوایی خود محافظت نمایند.

قیمت قطعات یدکی دستگاه لیزر چقدر است؟

شاید یکی از سوالاتی که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید این باشد که قیمت قطعات یدکی دستگاه لیزر چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد. خوب است بدانید که قیمت قطعات یدکی دستگاه لیزر بر اساس نرخ دلار محاسبه می شود. قطعات یدکی دستگاه لیزر با توجه به اینک از چه برندی و کدام مدل استفاده شود متفاوت می باشد. شما می توانید پیش از خرید قطعات با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و مشاوره خرید دریافت نمایید. در ادامه به برخی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید اشاره می کنیم. با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود را درباره قطعات یدکی دستگاه لیزر برسید.