دستگاه برش لیزری خانگی برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی بسیار مفید و کاربردی است. قیمت دستگاه برش لیزری خانگی نسبت به دستگاه برش لیزری بزرگ کمتر است اما به همان اندازه کارایی دارد. بنابراین می توان از خرید دستگاه برش لیزری خانگی با قیمت مناسب بهره مند شد.

کاربرد دستگاه برش لیزری خانگی

کاربرد دستگاه برش لیزری خانگی

دستگاه برش لیزر خانگی از دستگاه های مقرون به صرفه برای ایجاد کسب و کار است. زمانی از دستگاه برش لیزری تنها برای مشاغل بزرگ استفاده می شد اما امروزه می توان از همان میزان دقت، ظرافت و قدرت در دستگاه های برش لیزری خانگی بهره مند شد. با دستگاه حکاکی لیزری خانگی می توان موادی همچون پارچه، چوب، نمد، پلاستیک، شیشه، چرم، فلز و … را برش داد.

با دستگاه برش لیزر خانگی می توان تایپوگرافی زیبایی بر روی جواهرات حک کرد. همچنین می توان آرم یا لوگوی زیبایی را بر روی پارچه، شیشه، لباس ها، چوب و … حک نمود. دستگاه برش لیزر خانگی می تواند شما را به سود زیادی برساند. برای خرید دستگاه برش لیزر خانگی باید چند نکته را مورد توجه قرار دهید.

نکات مهم در خرید دستگاه برش لیزر خانگی

نکات مهم در خرید دستگاه برش لیزر خانگی

برای دستگاه لیزر حکاکی خانگی باید بودجه لازم را اختصاص دهید. قیمت دستگاه برش لیزری نمد خانگی نسبت به نمونه دستگاه های بزرگ کمتر است اما هر دستگاهی بعد از مدتی نیاز به تعویض قطعات دارد. بنابراین در کنار قیمت دستگاه برش لیزری چرم خانگی، باید بودجه ای را برای تعویض قطعات در نظر گرفت.

برای خرید دستگاه لیزر چوب خانگی باید کیفیت، سرعت و دقت را مورد توجه قرار دهید. اگر کارگاه شما در حال تولید انبوه است، بنابراین سرعت کاری دستگاه لیزر خانگی اهمیت زیادی دارد. همچنین دستگاه برش لیزری خانگی باید از دقت بالا در کنار سرعت برخوردار باشد. در این صورت می توان کیفیت کاری برای تولید انبوه محصولات را افزایش داد.

قبل از خرید دستگاه برش لیزری نمد خانگی باید بر روی صفحه برش متمرکز شوید. دستگاه های برش لیزری در صفحه برش از اندازه های متفاوتی برخوردار هستند. اندازه صفحه برش در دستگاه لیزری برش چرم خانگی بهتر است با نوع کار و تولید محصولات هماهنگ باشد.

قابلیت سازگاری با نرم افزار

دستگاه برش لیزر خانگی باید به خوبی با نرم افزارهای Adobe  یا CAD سازگاری داشته باشد. در حال حاضر ناگزیر هستید کارها و عملیات اجرایی بر روی پارچه، چوب، شیشه، کاغذ و … را به شکل نرم افزاری انجام دهید. بنابراین نرم افزار باید به خوبی با دستگاه برش لیزری خانگی ارتباط داشته باشد. در نهایت الگوی طراحی شده با نرم افزارهای Adobe یا  CAD به دستگاه برش لیزری خانگی ارسال می گردند.

قابلیت دستگاه برش لیزر خانگی

دستگاه برش لیزر خانگی قابلیت کارکرد بر روی نمد، پارچه، چرم، مواد نرم، کاغذ، چوب و حتی فلز را دارد اما کارکرد دستگاه برش لیزر خانگی بر روی فلز چندان جالب نیست. برای برش و حکاکی روی فلز بهتر است از دستگاه های برش لیزری خاص بهره مند شوید.

قابلیت اتصال به کامپیوتر

دستگاه برش لیزر خانگی باید قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشته باشد. قابلیت اتصال به کامپیوتر برای برخی از کاربران اهمیت زیادی دارد اما بخشی از کاربران نیز اهمیتی برای آن قائل نیستند. در اکثر دستگاه های برش لیزری خانگی می توان اتصال USB را مشاهده کرد. البته گاهی نیز می توان از رابط بی سیم 2.4GHz یا بلوتوث برای برقراری اتصال استفاده کرد.

اندازه دستگاه برش لیزری خانگی با توجه به نوع کار مشخص می شود. زمانی که ویژگی های دستگاه برش لیزری خانگی در حال افزایش است، قیمت دستگاه برش لیزر خانگی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

دستگاه برش لیزری خانگی به نظر دستگاه ساده ای می آید اما در واقع با همین دستگاه می توان اوج خلاقیت را به تصویر کشاند. همچنین می توان اشکال پیچیده ای خلق کرد. ابزارهای موجود در دستگاه برش لیزر خانگی امکانات بی شماری را در اختیار کاربران قرار می دهند.

معرفی انواع دستگاه برش لیزری خانگی

معرفی انواع دستگاه برش لیزری خانگی

دستگاه حکاکی لیزری دسکتاپ با نام SUNWIN 40X50CM 12V USB از جمله دستگاه هایی است که با نرم افزار سازگاری دارد و بر روی ویندوزهای مختلف 2000، 8، 7، 10 و XP قابلیت اجرا دارد. دستگاه SUNWIN 40X50CM برای پروژه های غیر تجاری کاربرد دارد. با این دستگاه امکان چاپ سه بعدی در محیط منزل فراهم خواهد شد. امکان برش بر روی چرم، بامبو، پلاستیک، چوب و … با دستگاه SUNWIN 40X50CM قابل انجام است. نرم افزار در نظر گرفته شده برای دستگاه SUNWIN 40X50CM توسط شرکت دیگری ساخته شده و بسیار کاربر پسند می باشد.

SUNWIN 40X50CM از آلومینیوم ساخته شده و کیفیت بالایی دارد. آکریلیک و پیچ های فولادی ضدزنگ بخشی از ساختار SUNWIN 40X50CM می باشند. چاپ این دستگاه در ابعاد 40*50 قابل رویت است. مجهز به فن خنک کننده می باشد و حدود 12 ولت انرژی به مصرف می رساند. قدرت لیزر دستگاه برابر با 500mW  است و مجهز به یک صفحه کنترل استاندارد USB دومحوره و 2 موتور پله ای محور Y می باشد.

به همراه دستگاه برش لیزر خانگی می توان دفترچه راهنمای کاربر و عینک محافظ چشم را نیز دریافت کرد. بیشتر دستگاه های برش لیزری خانگی با یک پلت فرم اختصاصی برای پشتیبانی از کاربر عرضه می شوند. با وجود پلت فرم اختصاصی، امکان بارگذاری مشکلات راه اندازی، معضلات استفاده و … برای کاربر فراهم می گردد.

دستگاه برش لیزر خانگی به عنوان دستگاه لیزر کوچک رومیزی کاربرد دارد. از دستگاه برش لیزری خانگی با نام دستگاه حکاکی لیزری غیر فلزی نیز یاد می شود. اگر چه برخی از افراد از دستگاه برش لیزری خانگی برای حکاکی یا برش فلز استفاده می کنند اما واقعیت امر این است که دستگاه های خانگی از قدرت و قابلیت برش فلزات برخوردار نیستند و تنها قادر به حکاکی بر روی فلزات نرم می باشند.

مزیت بهره مندی دستگاه برش لیزر خانگی

مزیت بهره مندی دستگاه برش لیزر خانگی

دستگاه برش لیزری خانگی در ارائه خدمات بسیار ویژه و گسترده عمل می کند و با کیفیت درجه یک عرضه می شود.

دستگاه برش لیزر خانگی برای صنعت صنایع دستی مورد توجه قرار می گیرد و با قدرت های 40 وات، 50 وات و 60 وات عرضه می شود. دستگاه برش لیزری چرم بسیار جمع و جور است و به شکل رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد. فضای اشغالی توسط دستگاه برش لیزری  بسیار کم است.

دستگاه برش لیزر خانگی با کاربرد گسترده ای معرفی می شود. به همین خاطر قیمت خرید دستگاه برش لیزری خانگی از هر نظر مقرون به صرفه می باشد. این دستگاه می تواند منبع کسب درآمد بسیار خوبی در کوتاه مدت باشد. بنابراین در صورت کارکرد صحیح ظرف مدت کوتاه می تواند هزینه های پرداخت شده را به شما برگشت دهد.

از دستگاه برش لیزری خانگی به عنوان لیزر کامل یاد می شود. علت این نام گذاری با توجه به کاربرد وسیع دستگاه انجام شده است. بیشترین تخصص دستگاه برش لیزری خانگی مربوط به حکاکی است.

PEDK-6040

دستگاه حکاکی لیزری خانگی PEDK-6040 به سکوی بالابر اتومات مجهز است. دامنه بلند کردن سکوی دستگاه برش PEDK-6040 بین یک تا 400 میلی متر قرار دارد. برای حکاکی بر روی مواد غیر فلزی با ضخامت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

CNC

برش لیزری می تواند با دستگاه لیزر کوچک CNC تجربه شود. دستگاه برش لیزر خانگی CNC برای انجام گلدوزی، خیاطی لباس، منگنه چوبی و توخالی، کنده کاری بر روی چرم و کفش، برش چرم و کفش و طراحی لباس مورد توجه قرار می گیرد.

حکاکی لیزر 50 وات و 40 وات از اندازه بسیار کوچکی برخوردار است و برای اجرای انواع حکاکی مورد استفاده قرار می گیرد.

با دستگاه برش لیزری خانگی 40 و 50 وات می توان حکاکی بر روی شیشه ها، چوب، PVC، کاغذ،  چراغ های روشن، مبلمان، تزیینات، تبلیغات و … را انجام داد.

دستگاه حکاکی لیزر کوچک دارای یک محدوده تنظیم بزرگ است. بنابراین می توان دستگاه را متناسب با ضخامت مواد تنظیم نمود. برش های لیزری انجام شده با دستگاه برش لیزری خانگی به شکل اتومات زده می شوند و نیازی به دخالت دست ندارند.

نحوه انجام برش لیزری

نحوه انجام برش لیزری

برش لیزری یک فناوری دیجیتال می باشد که بر روی فایل های برداری D2 کار می کند. برش لیزری از تشدید کننده لیزر تهیه شده و با توجه به روش برش مخلوطی از گاز را به همراه دارد. فرآیند برش با لیزر زمانی انجام می شود که انرژی به مخلوط گاز وارد می شود. آن گاه تاثیر انرژی بر روی مخلوط گاز به وسیله لنزهای آینه ای مختلف بر روی لیزر ارسال می شود.

به کمک آینه ها، پرتوی لیزر به شکل مستقیم و به وسیله نازل بر روی مواد فرستاده می شود. زمانی که پرتو بر روی سطح برخورد می کند، ذوب مواد شروع شده و عمل برش انجام می گیرد.