صدرا لیزر

laser cuttingبرش لیزر ورق

یکی از اصلی ترین کاربرد های برش لیزر ، برش لیزر ورف است. اگر شما به دنبال خدمات برش لیزر ورق هستید مجموعه صدرا لیزر یکی از مجموعه هایی است که خدمت برش لیزر ورق رو با کیفیت و دقت بالا به شما ارائه می دهد.

چرا باید از خدمات برش ورق صدرا لیزر استفاده کنیم ؟

یکی از مهم ترین نکاتی که برای مشتری ها مهم است خدمات پس از فروش خوب است که صدرا لیزر با رعایت کردن این اصل یکی از بهترین خدمات پس از فروش را دیر ایران دارد.

برش لیزر ورق یک کار دقیق است که باید به دست یک مجموعه مطمن و دقیق مثل صدرا لیزر بسپرید پس اگه نیاز به خدمات برش ورق دارید صدرا لیزر بهترین انتخاب شماست.

دپارتمان خدمات برش لیزر صدرا لیزر

دپارتمان برش لیزر مجموعه صدرا لیزر

sample cuttingنمونه کار برش لیزر ورق مجموعه صدرا لیزر

فرم سفارش خدمات برش لیزر ورقOrder form

باتشکر از اعتماد شما به مجموعه صدرا لیزر
جهت اطلاع از قیمت انواع خدمات برش لیزر فلزات و غیر فلزات و همچنین ثبت سفارش، لطفا با تکمیل فرم زیر شروع کنید.

   

   

  برش لیزر ورق با استفاده از تمرکز اشعه لیزر به روی ورق انجام می‌شود. این نیرو قدرتمند با کیفیتی بسیار عالی جسم را با جنس‌های مختلف می‌برد. البته از اشعه لیزر برای حکاکی روی جنس‌هایی مانند انواع فلز، چوب، شیشه و غیره نیز استفاده می‌شود. برش لیزر ورق در صنایع مختلفی مانند صنایع پزشکی، هوافضا، ساختمان‌سازی، شیمی، فیزیک، نظامی و ارتشی و غیره کاربردهای زیادی دارد. برش لیزر ورق با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌ای انجام می‌شود.

  برش لیزر ورق

  برش لیزر ورق با استفاده از لیزرهایی مانند لیزر گازی، لیزر فیبری، لیزر رادیواکتیو، لیزر جامد و غیره انجام می‌شود. اما در صنایع مختلف بیش‌تر از دو نوع لیزر متداول به نام‌های لیزر گازی و جامد استفاده می‌شود. به طور کلی عملیات برش لیزر ورق با انتقال پرتو قدرتمند فیبر نوری انجام می‌شود. این کار با استفاده از دستگاه‌های CNC با دو تکنیک مختلف برش لیزری و پرس پانچ انجام می‌شود. ورق فلزی را با روش‌های مختلفی می‌توان برش داد که برش لیزر ورق تنها یکی از این روش‌ها است. ولی این روش به دلیل مزایای زیادی که دارد بیش‌تر از سایر روش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  روش‌های برش لیزر ورق:

  برش لیزر ورق با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. روش‌های برش فلز با دو روش سنتی و مدرن انجام می‌شود که در ادامه به توضیح این روش‌های می‌پردازیم.

  در روش سنتی برش لیزر ورق از پنج نوع تکنیک در برش فلزات استفاده می‌شود. هر کدام از این تکنیک‌ها تاثیر خاص خود را روی فلزات داشته و برای منظور منحصر به فردی انجام می‌شوند. در ادامه با این پنج تکنیک برش فلز بیش‌تر آشنا می‌شویم.

  فرزکاری: این تکنیک از قدیمی‌ترین روش‌های برش فلز است. در این روش که با استفاده از دستگاه مخصوصی انجام می‌شود فلزات به اندازه‌های دلخواهی برش می‌خورند.

  تراشکاری: در تکنیک تراشکاری شما با حالت دورانی برش مورد نظر خود را ایجاد می‌کنید. در این تکنیک شما می‌توانید قطعاتی با اشکال مختلف را تولید کنید. سرعت کار با استفاده از تکنیک تراشکاری بالا است. تکنیک تراشکاری آشناترین تکنیک در برش لیزر ورق است. به کسی که با این تکنیک فلز را می‌برد تراشکار گفته می‌شود.

  سنگ‌زنی: برای برداشتن موادی از روی فلز از این تکنیک استفاده می‌کنند. در سطح فلز ممکن است مواد خاصی وجود داشته باشد که هم باعث کاهش کیفیت و زیبایی فلز می‌شود. در این صورت قبل از هرگونه عملیات پرداخت فلز باید این مواد از روی آن پاک شود. با استفاده از تکنیک سنگ زدن کار پاک کردن مواد را از روی فلز انجام می‌دهند. سنگ‌زنی با ساییدن سنگ‌ها به روی فلز انجام می‌شود. این تکنیک نیز از روش‌های قدیمی برای برش فلز است و سطح فلز را به درجه بالاتری از کیفیت می‌رساند.

  سنباده‌زنی: این روش مانند روش قبلی یعنی سنگ‌زنی است. در این روش با استفاده از یک سنباده آهنی مواد را از روی فلز پاک می‌کنند. تفاوت سنباده‌زنی و سنگ‌زنی در میزان برداشت مواد از روی فلزات است. در سنباده‌زنی میزان مواد برداشته شده از روی فلز بسیار کم‌تر از روش سنگ‌زنی است. در سنباده‌زنی نیز کیفیت فلز تا حد زیادی بالا می‌رود و سطح فلز مورد نظر برای کار آماده می‌شود.

  رزوه‌زنی: رزوه‌زنی در واقع یک روش برای تولید و به وجود آوردن پیچ و مهره است. این تکنیک که در برش لیزر ورق محبوب است با استفاده از روش‌های مختلفی انجام می‌شود. قلاویز و حدیده مرسوم‌ترین تکنیک‌های رزوه‌زنی هستند که کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارد. هم‌چنین می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های فرزکاری و تراشکاری نیز برای این نوع تکنیک استفاده کنید. البته استفاده از رولینگ و فرمینگ نیز در تکنیک رزوه‌زنی رایج است. در این حالت با استفاده از ابزار خاصی شکل دلخواه خود را روی فلز ایجاد می‌کنند.

  برش لیزر ورق نسبت به روش‌های سنتی مزایای زیادی دارد.

  • بعد از برش لیزری به ماشین‌کاری نیازی نیست.
  • برش لیزری به دلیل تنش گرمایی کم پلیسه و سوختگی روی فلز ایجاد نمی‌کند.
  • برش لیزری سرعت بالایی دارد.
  • با استفاده از برنامه‌های مختلفی مانند اتوکد و غیره شما می‌توانید هر نوع طرحی که دوست دارید را با استفاده از برش لیزری روی فلزات به وجود آورید.
  • تنش گرمایی پس از برش لیزر ورق و تغییر دمای فلز باعث می‌شود خواص متریال تا حد بالایی حفظ شود.