مزایای برش لیزر فلزات چیست؟ کاربرد برش لیزر فلزات کجاست؟ چرا به  برش لیزر فلزات نیاز داریم؟ قیمت   برش لیزر فلزات چقدر است؟  برش لیزر چه فلزات و کدام متریال هایی را می توان برش داد ؟ آیا می توان با استفاده از  برش لیزر فلزات غیر فلزات را نیز برش داد؟   و بسیاری سوالات دیگر درباره برش لیزر فلزات که با هم در همین مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

آشنایی با برش لیزر فلزات

مزایای  برش لیزر فلزات:

در گذشته برش لیزر متریال هایی مانند آهن، طلا، مس و ... که سخت بودند توسط انسان انجام می شده است. در گذشته خطای انسانی و مشکلاتی مانند خستگی از کار و حجم کار بسیار بالا موجب شد که افراد تمایل بیشتری به استفاده از  برش لیزر فلزات از خود نشان دهند. این  ها که به  برش لیزر فلزات نیز معروف هستند بسیار گران قیمت می باشند. اما عملکرد فوق العاده از خود نشان می دهند. شما با یک بار طراحی می توانید چندین بار از روی طرح خود بر روی متریال های مختلف برش بزنید. هیچ محدودیتی در این امر ندارید.

نکته ای که در این میان وجود دارد این است که  برش لیزر بر روی هر نوع متریالی تنظیمات خاص خود را دارد. یعنی زمانی که شما تنظیمات  را برای متریالی مانند آهن درست می کنید با زمانی که تنظیمات دستگاه را برای طلا انجام می دهید متفاوت می باشد. قدرت، سرعت و توان  هستند که مشخص می کنند.

کاربرد برش لیزر فلزات کجاست؟

برش لیزر فلزات در ساخت انواع زیورآلات، صنایع ماشین آلات، هدایای تبلیغاتی، دکوراسیون، ساخت تندیس، کیف و کفش و همچنین ساخت انواع اسباب بازی کاربرد دارد. شما می توانید با توجه به نیاز خود  برش لیزر متفاوتی را انتخاب و خریداری نمایید. تجربه کار با  برش لیزر فلزات بسیار متفاوت از کار به صورت دستی و سنتی می باشد.

هزینه برش لیزر فلزات چقدر است؟

اگر شما می خواهید کار برش بر روی انواع متریال سخت فلزی را انجام دهید قبل از هر چیز باید بدانید که هزینه دریافتی برای برش متریال بر اساس ساعت کار دستگاه محاسبه می شود. همچنین توان مصرفی دستگاه نیز در نحوه قیمت گذاری موثر می باشد. از دیگر عوامل موثر می توان به عملیات حکاکی و یا برش نیز اشاره داشت. زمانی که شما بخواهید فقط کار حکاکی را انجام دهید ارزان تر می باشد تا زمانی که بخواهید متریال را برش بزنید.

قیمت  برش لیزر فلزات چقدر است؟

اگر با تمام تفاسیری که در بالا عنوان کردیم علاقه مند به داشتن  برش لیزر فلزات هستید باید بدانید قیمت این دستگاه به نرخ دلار محاسبه می شود. نحوه قیمت گذاری این دستگاه بر اساس قطعات دستگاه محاسبه می شود. به عنوان مثال تیوب دستگاه و برد دستگاه جز مهمترین قطعات دستگاه می باشد که در قیمت دستگاه موثر می باشد. برخی افراد اقدام به خرید دستگاه های دست دوم می کنند که این امر پیشنهاد نمی شود زیرا دستگاه ها بر اساس ساعت مصرفی که دارند از عمر آن ها کم می شود. البته راه حلی مانند شارژ مجدد تیوب دستگاه لیزر وجود دارد که با این کار شاید کیفیت مرغوب سابق را مشاهده نکنید.

آیا می توان با استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات غیر فلزات را نیز برش داد؟

بله. شما می توانید به راحتی با استفاده از دستگاه حکاکی و برش لیزر فلزات انواع غیر فلزات را نیز برش بزنید. اما اگر صرفا نیاز شما برش غیر فلزات می باشد پیشنهاد می کنیم حتما از دستگاه برش لیزر غیر فلزات خریداری نمایید. زیرا قیمت دستگاه لیزر فلزات بسیار بالاتر می باشد همچنین هزینه نگهداری آن نیز به مراتب بالاتر است. پیش از اقدام به خرید دستگاه لیزر حتما کارکرد دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. تا با توجه به نیاز خود دستگاه را خریداری نمایید.

کلام آخر در مورد برش لیزر فلزات:

برش لیزر با استفاده از  لیزر بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. شما می توانید با خرید این دستگاه به درآمد نسبتا خوبی دست یابید. با استفاده از این دستگاه می توانید بر روی انواع متریال های فلزی کار حکاکی و برش را انجام دهید و زیورآلات زیبایی را بسازید. لازم به ذکر است دستگاه های بسیار بزرگ برش لیزر فلزات در صنایع ماشین سازی بسیار کاربرد دارد. اما به یاد داشته باشید پیش از خرید دستگاه به خوبی در مورد بازار کار منطقه خود تحقیق کنید. زیرا قیمت این دستگاه بسیار بالا می باشد و اصلا منطقی نیست که اول دستگاه را خریداری نمایید سپس به دنبال مشتریان دستگاه باشید. برش لیزر فلزات با استفاده دستگاه بسیار سریع تر و با دقت بیشتری انجام می شود.