در این متن قصد داریم تا درباره یکی از پرکاربرد ترین نیاز های روز بشر به نام برش لیزری چوب برای شما عزیزان سخنانی را به میان آوریم ؛ اگر جزء افرادی هستید که با چوب و ابزارآلات مربوط به آن بسیار در ارتباط هستید بهتر است که خواندن مطالب مفید زیر را که درباره برش لیزری چوب است و بسیار به کار شما خواهد آمد را از دست ندهید ، چرا که در آینده‌ ای نه چندان دور جهت ایجاد پیشرفت در کارتان حتماً به آن نیاز پیدا خواهید کرد .

برش لیزری چوب چیست ؟

با استفاده مداوم بشر از چوب و ابزار آلات چوبی در تزیین و دکوراسیون منزل ، نیاز به استفاده از انواع وسایل نجاری پیشرفته نیز رو به فزونی گذاشت ؛ این سخن بدین معناست زمانی که شما صاحب کسب و کاری هستید که باید روز به روز در آن پیشرفت داشته باشید تا از بقیه رقیبان خود عقب نمانید باید بتوانید از ابزارآلاتی پیشرفته استفاده کنید تا  تغییرات به روز را آن گونه که باید در تولیدات خود ایجاد کنید تا هم مشتری خود را داشته باشید و هم از رقیبانتان عقب نمانید ؛ هم چنین هر چه یک محصول به تولید انبوه برسد نیاز به وسایل و تجهیزات پیشرفته ای دارد .

در توضیح مفهوم اصلی برش لیزری چوب باید گفت این وسیله همان طور که از نام آن پیداست توسط نور قوی لیزر اقدام به ایجاد برش بر روی انواع وسایل چوبی می کند ؛ کار دستگاه برش لیزری چوب فقط بریدن اطراف وسایل چوبی نیست بلکه می تواند طرح های دلخواه شما یا مشتری را نیز بر روی تخته مورد نظر حک کند .

مزایای استفاده از دستگاه برش لیزری چوب

همه ما به دلیل وجود مزایایی از انواع دستگاه ها و لوازم استفاده می کنیم که استفاده از دستگاه برش لیزری چوب نیز از این امر مستثنی نیست و اما این مزایا عبارتند از  :

 1. ایجاد برش در هر قسمت از تخته یا چوب مورد نظر شما بدون تولید ذره ای زباله : به دلیل کار کردن این دستگاه با برنامه های کامپیوتر و هم چنین نور لیزر کوچک ترین زباله ای تولید نمی شود .
 2. ایجاد انواع بسیار ظریف و پیچیده در قسمت های مختلف و غیر قابل دسترس چوب ها که با دیگر ابزار سنتی قابل برش نیستند .
 3. ایجاد برش در انواع و اقسام اندازه ها از جمله اندازه های قابل تنظیم توسط شما بر روی دستگاه
 4. کار کردن با سرعت بسیار بالا : بسیاری از دستگاه‌ هایی دقیق کار می کنند دارای سرعت کمی می باشند ، اما دستگاه برش لیزری چوب علاوه بر داشتن دقت بالا با سرعت بسیار بالا نیز عمل می کند که این امر باعث خواهد شد شما در زمان خود بسیار صرفه جویی کنید و نیاز مشتری را در کم ترین زمان برطرف کنید .
 5. دقت بسیار بالا به دلیل برش دستگاه برش لیزری چوب توسط نور لیزر : هنگام استفاده از این دستگاه شما کوچک ترین خطا و اشتباهی از آن مشاهده نخواهید کرد و هر قسمتی از چوب را که بر روی دستگاه تنظیم کنید ، خواهید توانست برش دهید یا طرح هایی زیبا را بر روی تخته مورد نظرتان ایجاد کنید .
 6. صرفه جویی در مواد مورد استفاده : هرچه دستگاه های شما پیشرفته تر و مجهز تر باشند شما نیاز به ابزارآلات کمتری پیدا خواهید کرد .
 7. نداشتن هیچ گونه آلودگی صوتی در محیط
 8. حکاکی با عمق های متفاوت
 9.  کم ترین استهلاک برای دستگاه : دستگاه برش لیزری چوب به دلیل نداشتن هیچ گونه تماس مستقیم با سطح آماده برش ، دچار کمترین استهلاک خواهد شد .

موارد استفاده کلی و جزئی از دستگاه برش لیزری چوب

با هم برخی از موارد استفاده کلی از دستگاه برش لیزری چوب را بر می شماریم :

 • معماری
 • دکوراسیون منازل ، ادارات ، تالار های مجلل و …
 • ساخت انواع ماکت
 • استفاده برای انواع تبلیغات و آگهی ها

موارد استفاده جزئی از  این دستگاه :

 • تهیه و تولید انواع پازل چوبی
 • ساخت انواع تابلو های تبلیغاتی
 • ساخت تابلوهای معرق و منبت کاری شده برای تزیین دیوار های منازل و هم چنین ادارات و بسیاری از مکان‌ های تشریفاتی و مجلل دیگر
 • استفاده به عنوان یک ابزار اولیه در بسیاری از کارخانه ها جهت برش و سپس ارسال آن به مرحله بعدی تولید
 • استفاده در تولید انواع مبلمان چوبی : که می توان این مورد را به عنوان یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه بر شمرد .
 • ساخت کابینت های آشپزخانه : در برش تخته های ام دی اف برای ساخت کابینت آشپزخانه در انواع ضخامت ها و نیز ایجاد حکاکی بر روی آن ها می توان از دستگاه برش لیزری چوب استفاده کرد .
 • حک کردن انواع عکس طبیعت ، اشخاص یا طرح و نقش های دیگر بر روی تخته و هدیه دادن به آن افراد به مناسبت های مختلف
 • حکاکی کارت ویزیت : امروزه بسیاری از صاحبان مشاغل اداری ، تجاری و مخصوصا پزشکان ، برای به روز بودن و هم چنین جلب توجه بیشتر افراد ، اقدام به تهیه کارت ویزیت چوبی و حکاکی شده توسط دستگاه برش لیزری چوب برای معرفی خود به افراد می کنند .
 •  حکاکی کارت عروسی : علاوه بر کارت ویزیت امروزه افراد یا بهتر است بگوییم عروس و داماد های بسیاری برای هر چه زیباتر شدن مراسم عروسیشان و نیز ایجاد تشریفات بیشتر و جلب توجه مهمانانشان ، اقدام به سفارش تهیه کارت عروسی حکاکی شده چوبی می کنند ؛ این کار به عنوان یک ابتکار جدید توانسته طرفداران بسیاری را برای خود به ارمغان آورد ، اما به دلیل قیمت بالای آن افراد کمی از این طرفداران بسیار می توانند آن را برای عروسی خود تدارک ببینند ، بنابراین ناچارا اقدام به تهیه کارت عروسی ساده و کاغذی در طرح های متنوعی می کنند .